O projekcie

Serdecznie zapraszamy na debatę:

Kraków – miasto UNESCO. Co z tego dla nas wynika?

z udziałem: Mateusza Drożdża, Jana Janczykowskiego, Aleksandry Mikolaszek i Michała Wiśniewskiego. Prowadzenie: Anna Piekarczyk.
4 grudnia, godz. 18.00, siedziba Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, ul. św. Jana 12 i online: https://www.youtube.com/watch?v=ATf9U5c3yuc

Kraków od zawsze przyciągał kreatywnych ludzi, a ich obecność tworzyła i tworzy niezwykły klimat miasta. Twórcy nie tylko obdarowują mieszkańców swoimi dziełami, ale także uczą kreatywnego spojrzenia (posłuchaj) na rzeczywistość: pokazują jak cieszyć się miejscami i obiektami, które obojętnie mijamy w codziennym pędzie, albo o istnieniu których nie mamy pojęcia…

Poprosiliśmy artystów i ekspertów (osoby), by wskazali najważniejsze dla siebie miejsca w Krakowie. Zaprezentowane na naszej mapie wybory czasem zaskoczą, ale równocześnie mamy nadzieję, zainspirują do samodzielnego poznawania Krakowa, zwłaszcza mniej znanych jego zakątków.

W 2020 roku do współtworzenia naszej mapy włączyli się mieszkańcy Krakowa, przysyłając na konkurs filmiki o swoich ulubionych miejscach w mieście. Ponieważ efekty okazały się bardzo interesujące, postanowiliśmy konkurs powtórzyć. Jeśli macie swoje ulubione miejsce, którym chcielibyście podzielić się z innymi, nakręćcie o nim krótki film i do 27 listopada 2023 przyślijcie go pod adres konkurs@odkrywajkrakow.bookowydom.pl

Dla tych, którzy lubią zabawy online, przygotowaliśmy interaktywne gry (zagraj): sprawdźcie jak dobrze znacie Kraków i co wiecie o krakowskich artystach.

Ilustracje: Monika Mucha
Opracowanie informatyczne strony: Mirosław Sznajder i Krzysztof Głośnicki
Realizacja Bookowy Dom, 
www.bookowydom.pl 
fundacja@bookowydom.pl
tel.: 12 267 27 50